موسسه حامیان کسب وکار اجتماعی ایرانیان

 

موسسه حامیان کسب و کار اجتماعی ایرانیان، یک سازمان مردم نهاد، غیر سیاسی، غیرانتفاعی و عام المنفعه بوده و ضمن رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران با موضوع اجتماعی فعالیت می نماید.

.

.

.

.

این موسسه در سال ۱۳۹۵ در وزارت کشور به ثبت رسید. برای مشاهده اعضای هیات مدیره، هیات امنا، کلیک کنید.

.

.

.

مهمترین رویکردهای موسسه حامیان کسب و کار اجتماعی ایرانیان:

۱- حل معضلات اجتماعی با حمایت از طرح های کارآفرینی و کارآفرینی اجتماعی:

موسسه حامیان کسب وکار اجتماعی به منظور کمک به کاهش و حل معضلات اجتماعی، طرح های دارای بیشترین تاثیرات اجتماعی، در دو حوزه دانش بنیان و غیر دانش بنیان را مورد حمایت قرار می دهد.

این حمایت ها شامل حمایت های اجتماعی، فکری و مالی می باشد.

 • حمایت های اجتماعی مانند: کمک به اخذ مجوزها، رایزنی و ارتباط صاحبان طرح با سازمان ها، معرفی به سرمایه گذاران، کمک به تامین فضای مورد نیاز و …

 • حمایت های فکری و تخصصی شامل: مشاوره های تخصصی، معرفی به مراکز رشد و کارآفرینی و …

 • حمایت های مالی در قالب ارائه امتیاز تسهیلات قرض الحسنه

.

.

.

۲- ترویج فرهنگ قرض الحسنه:

به منظور ترویج عملی فرهنگ قرض الحسنه، کلیه حمایت های مالی موسسه حامیان از طریق ارائه امتیاز تسهیلات قرض الحسنه صورت می پذیرد. به عنوان نمونه پس از کارشناسی و بررسی طرح های مورد حمایت از نظر سودآوری و توان بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه، موسسه با در اختیار قرار دادن امتیاز تسهیلات متناسب با طرح توجیه اقتصادی تائید شده، به حمایت مالی از طرح ها می پردازد. لازم به ذکر است این تسهیلات از گردش مالی خیرین در حساب های قرض الحسنه بانک ها (منطبق با شرایط بانک عامل و بدون دخالت موسسه) تامین می شود و پس از تائید هیات مدیره موسسه، به صاحبان طرح های مورد حمایت اعطا می گردد و هیچگونه کارمزدی از طرف موسسه به جهت تامین امتیاز تسهیلات اخذ نمی گردد.

.

.

.

۳- تقویت و بهم رسانی اجزای زیست بوم کارآفرینی شهر و استان:

در راستای حمایت از کارآفرینان و کمک به توسعه زیست بوم کارآفرینی، موسسه حامیان کسب و کار اجتماعی به عنوان یک نهاد مردمی و مورد اقبال و پذیرش زیست بوم کارآفرینی استان، برای اولین بار در استان موفق به برگزاری مجموعه ای از اقدامات ذیل گردید:

 • فرهنگ سازی حمایت از کارآفرینان در بین خیرین و نهادینه کردن ارتباط و حمایت خیر و کارآفرین و تاسیس اولین خیریه تخصصی حمایت از کارآفرینی و کارآفرینی اجتماعی

 • تشکیل شورای توسعه کارآفرینی: شامل قریب به همه مراکز و نهادهای موثر در اکوسیستم کارآفرینی.

 • سلسله نشست های میت آپ: متشکل از کارآفرینان، فرهیختگان و جوانان تاثیرگذار حوزه کارآفرینی.

 • طرح یک خانواده کارآفرین (همتاکار): با هدف خلق اکوسیستم کارآفرینی عدالتمند برای همه علاقمندان به کارآفرینی.

 • برگزاری نمایشگاه از طرح های مورد حمایت در کنار مراسم و رویدادهای مختلف.

 • همکاری در تاسیس باشگاه مدیران و مشاوران: با هدف ایجاد ارتباط بین مجربان صنعت و کارآفرینان نوپا.

 • حضور در رویدادهای کارآفرینی به عنوان حامی، حمایت از طرح های حائز شرایط  و ارائه جوائز به طرح های دارای تاثیرات مثبت اجتماعی.

 • برگزاری سلسله رویدادهای مسئله محور راه کار: برای حل مسائل و معضلات جامعه، انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی، طراحی و برنامه ریزی برای یک رویداد اجتماعی را در دستور کار خود قرار داد تا هر بار یک معضل اجتماعی در جمع کارآفرینان، شرکت های و سازمان ها مرتبط با موضوع مطرح شود و راهکارهایی که برای تبدیل آن به کسب وکار ارائه می شود مورد حمایت موسسه، قرار گیرد.

..

 

..

.

راه های ارتباطی با موسسه

.

.